Technická podpora 24/7

Naši operátoři jsou k dispozici nonstop a vždy Vám ochotně pomohou.

+420 739 533 751

Dobíjecí stanice ČK

E.ON otevřel tři dobíjecí stanice v Českém Krumlově

Český Krumlov podporuje ekologickou dopravu. Společnost E.ON ve městě na podzim tohoto roku zprovoznila tři nové dobíjecí stanice pro elektromobily u centrálních parkovišť. Čtvrtou ve městě, které je jedním z nejnavštěvovanějších v České republice, provozuje už rok a pět let tam řidiči mohou doplnit svůj vůz na stanici CNG.

„Navázali jsme na naši spolupráci s městem Český Krumlov v oblasti CNG a rozšířili jsme možnosti ekologické dopravy. Všechny naše stanice jsou instalovány v atraktivních lokalitách v docházkové vzdálenosti do centra města a jsou k dispozici 24 hodin denně sedm dní v týdnu,“ popisuje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

 

Kde mohou elektromobilisté nové stanice nelézt?

Tři nové dobíjecí stanice jsou u centrálních městských parkovišť P1, P2 a P3. A celkem nabízí šest míst pro elektrická auta. Jedná se o AC stanice s pozvolným dobíjením. Řidiči u nich mohou platit buď kartou E.ON Drive nebo jakoukoliv jinou platební kartou. Potřebují mít jen chytrý telefon s připojením na internet. Stanice v síti E.ON Drive jsou navíc zařazeny i do platformy Hubject, takže na nich může svými kartami platit i řada uživatelů jiných zahraničních sítí.

Rozvoj elektromobility přinesl i nepřehlédnutelný zájem návštěvníků Českého Krumlova o veřejné dobíjecí stanice pro osobní elektromobily. Město Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond ve spolupráci s firmou E.ON na tuto poptávku pružně reagují. Vedle společného projektu plnící stanice zemního plynu pro potřeby automobilové dopravy jsou elektro dobíjecí stanice dalším společným krokem k vytvoření podmínek pro ekologické formy dopravy v krumlovském regionu.“

Miroslav Reitinger, jednatel Českokrumlovského rozvojového fondu

Zkušenosti s elektromobilitou už Český Krumlov má. V loňském roce začala fungovat první veřejná dobíjecí stanice pro dva elektromobily na parkovišti P5 u autobusového nádraží. Na této stanici uživatelé elektrických automobilů odebrali už 1,61 MWh elektrické energie. Celkem na ní společnost E.ON registruje 136 dobití a automobil na ní strávil v průměru při jednom dobíjení 163 minut.

Pozvolné dobíjení hraje ve výstavbě infrastruktury významnou roli. Už fungující stanice v Českém Krumlově přesně potvrzuje fakt, že řidič elektromobilu do města přijede, auto připojí na dobíječku a než dokončí návštěvu, elektromobil je připravený na další cestu. „Čtyři AC dobíjecí stanice jsou aktuálně pro řidiče elektromobilů dostačující. Český Krumlov může v tomto ohledu sloužit jako vzor pro ostatní města v České republice, která ještě potřebnou infrastrukturu nemají a mají o ni zájem. Myslíme ale i na budoucnost. Už příští rok zprovozníme ve městě rychlodobíječku s výkonem 75kW,“ připomíná Martin Klíma. Ta bude sloužit naopak pro řidiče, kteří potřebují svůj vůz dobít co nejrychleji pro další cestu. Stát by měla v městské části Domoradice poblíž supermarketu Terno.

Sdílet článek

Aktuálně ze světa elektromobility

E.ON, COMMET PLUS a SCANIA spolupracují na pilotním provozu plně elektrického autobusu v Táboře

E.ON, COMMET PLUS a SCANIA spolupracují na pilotním provozu plně elektrického autobusu v Táboře

Číst dále
V síti E.ON a PRE elektromobilisté nově dobíjí už jen s jedním čipem

V síti E.ON a PRE elektromobilisté nově dobíjí už jen s jedním čipem

Číst dále
Náš projekt Dobíjecí stanice v Břeclavi s fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm získal ocenění

Náš projekt Dobíjecí stanice v Břeclavi s fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm získal ocenění

Číst dále
Tentokrát se E.ON Drive podíval s Magazínem Flotila do Valencie

Tentokrát se E.ON Drive podíval s Magazínem Flotila do Valencie

Číst dále
Background