Technická podpora 24/7

Naši operátoři jsou k dispozici nonstop a vždy Vám ochotně pomohou.

+420 739 533 751

Dobíjecí stanice ČK

E.ON otevřel tři dobíjecí stanice v Českém Krumlově

Český Krumlov podporuje ekologickou dopravu. Společnost E.ON ve městě na podzim tohoto roku zprovoznila tři nové dobíjecí stanice pro elektromobily u centrálních parkovišť. Čtvrtou ve městě, které je jedním z nejnavštěvovanějších v České republice, provozuje už rok a pět let tam řidiči mohou doplnit svůj vůz na stanici CNG.

„Navázali jsme na naši spolupráci s městem Český Krumlov v oblasti CNG a rozšířili jsme možnosti ekologické dopravy. Všechny naše stanice jsou instalovány v atraktivních lokalitách v docházkové vzdálenosti do centra města a jsou k dispozici 24 hodin denně sedm dní v týdnu,“ popisuje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

 

Kde mohou elektromobilisté nové stanice nelézt?

Tři nové dobíjecí stanice jsou u centrálních městských parkovišť P1, P2 a P3. A celkem nabízí šest míst pro elektrická auta. Jedná se o AC stanice s pozvolným dobíjením. Řidiči u nich mohou platit buď kartou E.ON Drive nebo jakoukoliv jinou platební kartou. Potřebují mít jen chytrý telefon s připojením na internet. Stanice v síti E.ON Drive jsou navíc zařazeny i do platformy Hubject, takže na nich může svými kartami platit i řada uživatelů jiných zahraničních sítí.

Rozvoj elektromobility přinesl i nepřehlédnutelný zájem návštěvníků Českého Krumlova o veřejné dobíjecí stanice pro osobní elektromobily. Město Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond ve spolupráci s firmou E.ON na tuto poptávku pružně reagují. Vedle společného projektu plnící stanice zemního plynu pro potřeby automobilové dopravy jsou elektro dobíjecí stanice dalším společným krokem k vytvoření podmínek pro ekologické formy dopravy v krumlovském regionu.“

Miroslav Reitinger, jednatel Českokrumlovského rozvojového fondu

Zkušenosti s elektromobilitou už Český Krumlov má. V loňském roce začala fungovat první veřejná dobíjecí stanice pro dva elektromobily na parkovišti P5 u autobusového nádraží. Na této stanici uživatelé elektrických automobilů odebrali už 1,61 MWh elektrické energie. Celkem na ní společnost E.ON registruje 136 dobití a automobil na ní strávil v průměru při jednom dobíjení 163 minut.

Pozvolné dobíjení hraje ve výstavbě infrastruktury významnou roli. Už fungující stanice v Českém Krumlově přesně potvrzuje fakt, že řidič elektromobilu do města přijede, auto připojí na dobíječku a než dokončí návštěvu, elektromobil je připravený na další cestu. „Čtyři AC dobíjecí stanice jsou aktuálně pro řidiče elektromobilů dostačující. Český Krumlov může v tomto ohledu sloužit jako vzor pro ostatní města v České republice, která ještě potřebnou infrastrukturu nemají a mají o ni zájem. Myslíme ale i na budoucnost. Už příští rok zprovozníme ve městě rychlodobíječku s výkonem 75kW,“ připomíná Martin Klíma. Ta bude sloužit naopak pro řidiče, kteří potřebují svůj vůz dobít co nejrychleji pro další cestu. Stát by měla v městské části Domoradice poblíž supermarketu Terno.

Sdílet článek

Aktuálně ze světa elektromobility

Do sítě E.ON Drive jsme instalovali stou veřejnou dobíječku pro elektromobily

Do sítě E.ON Drive jsme instalovali stou veřejnou dobíječku pro elektromobily

Číst dále
E.ON postaví dobíjecí stanice u padesáti prodejen Penny

E.ON postaví dobíjecí stanice u padesáti prodejen Penny

Číst dále
Background