Zákaznická podpora 24/7

Naši operátoři jsou k dispozici nonstop a vždy Vám ochotně pomohou.


Technické problémy se stanicemi

+420 731 809 090

Služba, web a aplikace

+420 739 533 751

27 dobíjecích stanic pro SVJ Sakura

Dotační program Nová zelená úsporám se dá využít na spoustu věcí. Klidně i na dobíječky do garáže bytového domu – přesně jako to udělal náš zákazník SVJ Sakura. V jeho garážích jsme nainstalovali celkem 27 AC dobíjecích stanic o maximálním výkonu 11 kW. Tyto stanice jsou k dispozici pro všechny nájemníky. Každý z nich má […]

Dotační program Nová zelená úsporám se dá využít na spoustu věcí. Klidně i na dobíječky do garáže bytového domu – přesně jako to udělal náš zákazník SVJ Sakura. V jeho garážích jsme nainstalovali celkem 27 AC dobíjecích stanic o maximálním výkonu 11 kW.

Tyto stanice jsou k dispozici pro všechny nájemníky. Každý z nich má vlastní RFID kartu, přes kterou elektromobil dobíjí a zároveň sleduje svou spotřebu na veřejných dobíječkách v aplikaci E.ON Drive. Za dobíjení ve veřejné síti jim následně posíláme fakturu, za dobíjení na stanicích SVJ Sakura probíhá vyúčtování přímo s SVJ.

Proč je tento projekt tak zajímavý?

  • Dobíječky v garážích mezi sebou vzájemně komunikují a upravují svůj výkon tak, aby dobíjení probíhalo co nejefektivněji a využívalo kapacitu sítě na maximum.
  • Dobíjecí výkon jednotlivých stanic řídí balanční elektroměr podle jejich aktuálního vytížení. Při nedostatečné kapacitě sítě neupřednostňuje jedno auto, ale výkon rozděluje mezi jednotlivé elektromobily tak, aby se všechny rovnoměrně dobily.

Jak spolupráci hodnotí pan Hamr, předseda SVJ Sakura?

 

Proč jste si vybrali právě E.ON?

Vybírali jsme podle referencí a E.ON má na trhu co nabídnout. Oceňuji především zaměření na kvalitu, jednoduchost a srozumitelnost řešení.

Jak jste s naším řešením spokojení?

Jedním slovem „velmi“. Spokojení jsme s celým průběhem spolupráce. Zástupci E.ONu byli od začátku velmi flexibilní a spolehliví – co jsme si řekli, to platilo. I rozpočet a harmonogram byly pořádku. Nedošlo k žádným komplikacím ani jsem nezaznamenal jedinou chybu.

Jakou máte po 3 měsících provozu odezvu od nájemníků?

Ti, kteří dobíječky využívají, jsou spokojení. Vše funguje, jak má. Problémem je zatím malé využití, protože jsme stanice pořizovali dopředu a zatím nemáme takové zastoupení elektromobilů. Ale vím, že pravě dobíječky v našich garážích pro některé nájemníky představují motivaci ke koupi elektromobilu v budoucnosti.

Sdílet článek

Aktuálně ze světa elektromobility

27 dobíjecích stanic pro SVJ Sakura

27 dobíjecích stanic pro SVJ Sakura

Číst dále
Oslavujeme 5 let a srovnáváme ceny UFC s DC

Oslavujeme 5 let a srovnáváme ceny UFC s DC

Číst dále
Dotace na elektromobil pro vaše podnikání a 10.000 Kč k tomu

Dotace na elektromobil pro vaše podnikání a 10.000 Kč k tomu

Číst dále
Domácí dobíjení přehledně v appce

Domácí dobíjení přehledně v appce

Číst dále
Background