Technická podpora 24/7

Naši operátoři jsou k dispozici nonstop a vždy Vám ochotně pomohou.

+420 739 533 751

Náš projekt Dobíjecí stanice v Břeclavi s fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm získal ocenění

Naše projekty nejsou jen plány na papíře, ale skutečně hmatatelné, se snahou rozvíjet dobíjecí infrastrukturu ruku v ruce se zelenými řešeními. Projekt dobíjecí stanice v Břeclavi s fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm byl naším pilotním projektem tohoto druhu a jsme velmi hrdí, že získal ocenění v soutěži Český energetický a ekologický projekt.

Uspěli jsme v letošním, už osmnáctém ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt se svou dobíjecí stanicí pro elektromobily v Břeclavi, o které jste si již mohli přečíst a která dobíjí energií přímo ze slunce. Kombinace dobíječky, fotovoltaiky a bateriového úložiště zaujala odbornou porotu, která projekt ocenila Cenou OTE, jednoho z partnerů soutěže. Ocenění si  převzal v úterý na slavnostním vyhlašování v Betlémské kapli vedoucí oddělení Mobility Services E.ON Energie Martin Klíma z rukou pana náměstka MPO Reného Neděli. „Moc si ocenění vážíme a v nejbližší době představíme další podobný projekt, který chystáme,“ přiblížil Martin Klíma.

Rychlodobíjecí stanici pro elektromobily s bateriovým úložištěm a fotovoltaickou elektrárnou jsme dokončili v listopadu minulého roku a již v lednu zde mohli elektromobilisté dobíjet. Přístřešek nad dobíječkou je osazen 54 fotovoltaickými panely o celkovém výkonu 18 kWp a doplňuje ho bateriové úložiště s použitelnou kapacitou 75 kWh. Pro zájemce o dobíjení je tu připravená rychlodobíjecí stanice ABB Terra, která je schopná dobít baterie vozu z nuly na 80 % kapacity do půl hodiny. Už tento rok by pak měla přibýt další stanice, aby byl komfort pro řidiče ještě větší. Jedná se o první podobné zařízení v síti E.ON Drive a aktuálně jedno z nejvýkonnějších svého druhu v Česku.

Podívejte se s námi i na malou „video exkurzi“.

V E.ONu se snažíme hledat zelená řešení všude, kde to je možné, a Břeclav je pro nás pilotní projekt, který je mnohem náročnější, než výstavba klasické dobíjecí stanice. Zkoušíme tu v praxi, jak inovativní kombinaci dobíječek, úložišť a solárních panelů do budoucna ještě zdokonalit,“ upřesňuje k výstavbě zařízení, které bylo financováno z evropského projektu EAST-E, Martin Klíma.

Soutěž Český energetický a ekologický projekt se letos konala už po osmnácté. Jejím cílem je prezentovat projekty, stavby, technologie a inovace zaměřené na zvýšení energetické účinnosti a dosažení úspor energie v České republice, podpořit iniciativu Průmysl 4.0 a program Smart city. Klade si za cíl také podpořit zvýšení konkurenceschopnosti a rozvoje průmyslu v České republice a zlepšení životního prostředí ve městech a obcích. Koná se za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva životního prostředí a Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

 

Tým Mobility Services

Sdílet článek

Aktuálně ze světa elektromobility

Domácí dobíjení přehledně v appce

Domácí dobíjení přehledně v appce

Číst dále
Rozšířili jsme mezinárodní roaming v elektromobilitě o další čtyři evropské země

Rozšířili jsme mezinárodní roaming v elektromobilitě o další čtyři evropské země

Číst dále
Mobilní aplikace E.ON Drive nově nasměruje řidiče elektromobilů k 700 dobíječkám v České republice

Mobilní aplikace E.ON Drive nově nasměruje řidiče elektromobilů k 700 dobíječkám v České republice

Číst dále
V síti E.ON Drive jsme otevřeli první ultrarychlý dobíjecí hub v Česku. Do tří let jich přibude dalších dvanáct

V síti E.ON Drive jsme otevřeli první ultrarychlý dobíjecí hub v Česku. Do tří let jich přibude dalších dvanáct

Číst dále
Background