Zákaznická podpora 24/7

Naši operátoři jsou k dispozici nonstop a vždy Vám ochotně pomohou.


Technické problémy se stanicemi

+420 731 809 090

Služba, web a aplikace

+420 739 533 751

Mobilní aplikace E.ON Drive nově nasměruje řidiče elektromobilů k 700 dobíječkám v České republice

Jedním z našich cílů na poli elektromobility je zvyšovat komfort pro uživatele elektrických vozidel. Výrazně se podílíme na výstavbě veřejné dopravní infrastruktury, ale také neustále zlepšujeme i poskytované služby. Kartou E.ON Drive už mohou řidiči dobíjet u téměř 700 stanic v Česku včetně hlavních sítí. Nově všechny tyto dobíječky najdou v mobilní aplikaci E.ON Drive, […]

Jedním z našich cílů na poli elektromobility je zvyšovat komfort pro uživatele elektrických vozidel. Výrazně se podílíme na výstavbě veřejné dopravní infrastruktury, ale také neustále zlepšujeme i poskytované služby. Kartou E.ON Drive už mohou řidiči dobíjet u téměř 700 stanic v Česku včetně hlavních sítí. Nově všechny tyto dobíječky najdou v mobilní aplikaci E.ON Drive, která jim pomůže se zorientovat a zjistit všechny informace o stanici ještě před příjezdem. Aktuálně aplikaci využívá na 4 200 uživatelů.

„Začátkem roku se nám povedlo zákazníkům nabídnout dobíjení naší kartou u stanic sítě ČEZ a IONITY. Díky roamingu, který považujeme za klíčový faktor rozvoje elektromobility, mohou naši zákazníci použít kartu E.ON Drive u více než třech čtvrtin všech dobíjecích stanic v Česku. Viditelnost stanic v naší aplikaci a možnost stejných služeb a informací jako u kmenových stanic E.ON Drive je další krok k většímu komfortu užívání elektromobilů,“ vysvětluje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

Nová verze aplikace E.ON Drive umožňuje zobrazení a spuštění nejen stanic vlastní sítě, ale také roamingových dobíjecích stanic jiných sítí. Zákazník uvidí cenu, která mu je fakturovaná u všech stanic a uvidí také obsazenost jednotlivých dobíječek, ještě než k nim dojede. U většiny z nich také bude moct spustit dobíjení právě pomocí aplikace. Pouze u sítě ČEZ to zatím jde jen čipem přímo na stanici. V přehledu dobíjení v aplikaci jsou vidět všechna dobíjení včetně všech nákladů.

„Rozšířili jsme možnosti filtrů tak, aby zákazníci mohli snáze nacházet vhodné stanice. Mohou si tak vyfiltrovat stanice jednotlivých poskytovatelů. Pokud budou chtít vidět jen naši síť, nastaví si jen naši. Zároveň jsme zpřehlednili obecné informace o dané dobíjecí body, aby se v nich zákazníci mohli lépe orientovat,“ dodává Jakub Kott z oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

S inovacemi aplikace E.ON Drive nekončíme. Během tohoto roku máme v plánu spustit i mezinárodní roaming. Ve chvíli, kdy začneme spouštět možnosti dobíjení v jednotlivých zemích, budeme postupně přidávat všechny stanice, které na daném území mohou uživatelé E.ON Drive využít. U všech pak najdou stejné informace. Naším cílem je, aby si na cestě po Evropě řidiči vystačili s jednou aplikací, na kterou jsou zvyklí bez nutnosti hledat, přepínat nebo instalovat další a další nástroje,“ doplňuje Martin Klíma.

Zdroj: Tisková zpráva E.ON

Sdílet článek

Aktuálně ze světa elektromobility

27 dobíjecích stanic pro SVJ Sakura

27 dobíjecích stanic pro SVJ Sakura

Číst dále
Oslavujeme 5 let a srovnáváme ceny UFC s DC

Oslavujeme 5 let a srovnáváme ceny UFC s DC

Číst dále
Dotace na elektromobil pro vaše podnikání a 10.000 Kč k tomu

Dotace na elektromobil pro vaše podnikání a 10.000 Kč k tomu

Číst dále
Domácí dobíjení přehledně v appce

Domácí dobíjení přehledně v appce

Číst dále
Background